KULLANIM ŞARTLARI

MEDET MESAFELI TICARI SATIS SÖZLESMESI
1. TARAFLAR
1.1. (SATICI) MEDET: Ünvani: MEDET ÖZEL SAGLIK HIZMETLERI REHABILITASYON SAN. ve TIC. LTD. STI.
Adres : Yamanevler Mah. Zeytindali Cad. Çinar Apt. No: 27/2 Ümraniye / Istanbul / Türkiye
Telefon : 0850 377 7254
Faks : 0216 523 3943

1.2. ALICI:
Adi soyadi: ……………………………………………………………………………………………………………………
Firma Adi: ………………………………………………………………………………………………………………………
Adresi:……………………………………………………………………………………………………………………………
Telefon: …………………………………………………………………………………………………………………………
E-mail: ……………………………………………………………………………………………………………………………
2. SÖZLESMENIN KONUSU VE KAPSAMI
2.1. Isbu sözlesmenin konusu, ALICI’NIN MEDET’e ait www.enerjiveguc.com internet sitesinden elektronik ortamda siparisini yaptigi asagida nitelikleri ve satis fiyati belirtilen ürünün/ürünlerin satisi ve teslimi ile ilgili taraflarin hak ve yükümlülüklerinin saptanmasidir.

2.2. Isbu sözlesme hükümleri; ticari alim satimlarda geçerli olan Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu ve burada sayilmayan genel hükümlere tabi olup Tüketici Kanunu ve ilgili yönetmelikleri uygulanmaz.

3. SÖZLESME KONUSU ÜRÜN/ÜRÜNLER
3.1. Ürünlerin cinsi ve türü, miktari, marka/modeli, rengi, vergiler dâhil satis bedeli asagida belirtildigi gibidir.

3.2.ÜRÜN BILGILERI

Ürün Adi KDV Hariç Birim Fiyat KDV Hariç Toplam Tutar KDV Orani
.......... ..................... ...................... .........
SATIS BEDELI : ……………………………………
KARGO BEDELI : ……………………………………

4. TESLIM YERI VE ZAMANI
4.1. Teslimat Bilgileri :…………………………………………………………………………………………………………
Teslimat Adresi:…………………………………………………………………………………………………………………
Teslim Edilecek Kisi:……………………………………………………………………………………………………………
Fatura Adresi :…………………………………………………………………………………………………………………

4.2. ALICI tarafindan bedeli tam ve eksiksiz olarak ödenen ürünler, ödemenin tamamlanmasindan sonra ALICI’NIN yukarida belirtmis oldugu adrese kesin bir süre sayilmamakla birlikte 7 is günü içerisinde teslim edilecektir. Ancak siparisi verilen ürünlerin stoklarda olmamasi veya ALICI’NIN teslimat adresini degistirmesi gibi nedenlerden dolayi süresi içerisinde teslim edilemeyen ürünlerden MEDET sorumlu tutulamaz.

4.3. MEDET, ALICI’NIN vermis oldugu teslimat adreslerini dogrulamakla ve kontrol etmekle yükümlü degildir. ALICI’NIN vermis oldugu adrese yapilan teslimattan ALICI sorumlu olup 3. Kisi/Kurumlara yapilan teslimat isbu sözlesmede belirtilen sürelerin uzamasi ve teslimatin yapilmamis olmasi anlaminda yorumlanamaz ve ALICI’NIN isbu sözlesmeden kaynaklanan sorumluluklarini kaldirmaz.

5. ÖDEME
5.1. ALICI, Siparis etmis oldugu ürünlere ait bedeli ve aksi ayrica kararlastirilmamis ise gönderim masraflarini tam ve eksiksiz olarak MEDET hesabina ödemeyi taahhüt eder. ALICI, ödemeyi MEDET’in belirledigi sekilde kredi kartlari ve banka kartlari ile yapabilecegi gibi, havale/EFT ve kapida nakit ödeme yöntemiyle de yapabilir.

5.2. Havale/EFT ile yapilan ödemelerde; MEDET, ALICI tarafindan siparis edilen ürün/ürünlere iliskin bedelin kendi hesabina geçmesi ile birlikte ilgili siparisi isleme alir. Havale/EFT ile yapilan ödemelerde yasanabilecek gecikmelerden MEDET sorumlu tutulamaz.

5.3. ALICI, aksi belirtilmedikçe satin alma sirasinda firmasi ve fiyati belirlenen kargo / ulastirma ücretini ayrica MEDET’e ödemek zorundadir. MEDET, standart disi boyutlarda veya agirliklardaki ürün gönderimlerinde ya da kargo / ulastirma bölgesi disinda kalan yerlesim yerlerine yapilan gönderimlerde ekstra kargo / ulastirma ücreti talep etme hakkina sahiptir. ALICI bunu siparis ile birlikte kabul etmis sayilir.

6. MADDE 6: KOSULSUZ IADE GARANTISI
6.1. ALICI, satin aldigi ürünleri teslim tarihinden itibaren 30 gün boyunca, MEDET’e kosulsuz ve kolayca iade edebilir. Ancak, bu hakkin kullanilabilmesi için ürünlerin orijinal ambalajinin açilmamis ve zedelenmemis olmasi gerekmektedir. ALICI, iade ve degisim islemleri için; 0850 377 7254’den müsteri temsilcilerine bilgi vermeli ve iade/degisim formunu düzenleyip MEDET’e elektronik ortamda veya posta yoluyla ulastirmakla yükümlüdür.

6.2. ALICI, iade edilen ürün/ürünler için, kargo payi dahil edilmeden (ürün birim fiyati +KDV) seklinde iade faturasini da ürünlerle birlikte göndermek yükümlülügü altindadir.

6.3. MEDET tarafindan döneme ve siparis miktarina bagli olarak verilen promosyon ve hediyeler de ürünle birlikte ALICI tarafindan aynen iade edilmelidir. Kampanya ve promosyon döneminde yapilmis satislardaki tüm ürünlerin iadelerinde promosyon ve hediye ürün ile birlikte eksiksiz iade edilmeyen ürünler kabul edilmez.

7. MADDE 7: AYIPLI ve EKSIK MALLARDA UYGULANACAK USUL
7.1. ALICI, Siparis etmis oldugu ürünlerin teslimi sirasinda ayip ve eksiklik kontrolü yapmakla mükelleftir.

7.2. ALICI, Teslim edilen ürünler içerisinde açikça görülen bir ayip olmasi halinde 2 gün içerisinde derhal durumu MEDET Müsteri Hizmetlerine ihbar edecegini, aksi halde teslim edilen ürünü ayipli hali ile kabul ettigini beyan eder.

7.3. ALICI, teslim edilen ürünlerde açikça görülmeyen (gizli) ayiplara karsi denetim ve kontrol yükümlülügünü saglayacagini, teslim tarihinden itibaren 8 gün içerisinde ürünlerde bir ayip tespit etmesi halinde derhal MEDET’e ihbar edecegini aksi halde ürünü ayipli hali ile kabul ettigini beyan eder.

7.4. ALICI, Ayip ihbari ile birlikte “iade formunu” doldurarak, ürünü teslim almis oldugu sekli ile tam ve eksiksiz olarak MEDET’e göndermekle mükelleftir.

7.5. MEDET, Usulüne uygun olarak yapilan ihbar ve ürünün teslimi ile birlikte gerekli kontrolleri yaparak ALICI’nin beyanlarinda hakli oldugunun anlasilmasi halinde ayipli ürünü degistirerek ALICI’ya tüm masraflari karsilamak üzere teslim eder.

7.6. ALICI’nin, iade etmis oldugu ürünün stoklarda kalmamasi ya da benzeri nedenler ile ayipsiz ürün ile degistirme imkâni olmadigi halde MEDET ürün bedelini ALICI’ya faiz ödemeksizin iade edecegini beyan eder. Bu durumda ALICI iade faturasi kesmek ve MEDET’e ulastirmak zorundadir.

7.7. Kredi Karti ile yapilan ödemelerde iade bedeli kullanilan kredi kartina iade edilecek olup, bankalardan kaynaklanan gecikmelerden MEDET sorumlu tutulamaz.

7.8. Ürün/Mallarin iadesinde vergi usul kanunu ve yönetmelik hükümleri sakli olup ALICI ve MEDET Isbu hükümlere riayet etmekle mükelleftir.

7.9. ALICI, Satin almis oldugu ürünün kurulum/destek gerektirmesi halinde sadece yetkili servis tarafindan müdahele edilmesi gerektigini bildigini aksi halde yetkisiz kisilerce yapilan müdahale nedeniyle çikabilecek her türlü sorun/uyusmazlikta MEDET’i sorumlu tutmayacagini kabul ve beyan eder.

8. GIZLILIK
8.1. MEDET tarafindan ALICI’ya üyelik sirasinda sunulan, ‘kredi karti bilgilerinin MEDET tarafindan saklanmasi’ seçeneginin ALICI tarafindan kabul edilmesi halinde, ALICI buna riza gösterdigini kabul, beyan ve taahhüt eder. Söz konusu bilgiler MEDET tarafindan yasal amaçlar disinda kullanilmayacak, diger üyelerle paylasilmayacak olup, MEDET tarafindan gizli tutulacaktir.

8.2. ALICI, kredi karti bilgilerinin, banka ve hesap bilgileri ile bunlara ait sifreleri 3.kisilerle paylasmasindan kendisi sorumludur, MEDET herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

8.3. TARAFLAR, is bu sözlesme geregi birbirleri hakkinda elde ettikleri ticari sirlari 3. Kisilerle paylasmamakla yükümlü oldugunu, aksi halde dogacak zararlardan sorumlu oldugunu kabul beyan ve taahhüt ederler.

8.4. ALICI, is bu sözlesmeyi imzalamakla MEDET’e ait www.enerjiveguc.com adresli internet sitesinde yer alan gizlilik sözlesmesini kabul etmis sayilacagini kabul, beyan ve taahhüt eder.

9. MÜCBIR NEDENLER
9.1.Genel seferberlik, grev, deprem, sel, saticinin barindirma, lojistik, ulasim ve veri tabaninda meydana gelebilecek arizalar/kesilmeler gibi saticidan kaynaklanmayan nedenler mücbir neden olarak kabul edilecektir. Bu durumda MEDET Isbu sözlesme ile yüklenmis oldugu edimleri tek tarafli olarak yerine getirmekten ödenen bedelin iadesini yaparak tazminatsiz olarak kaçinabilir.

9.2. Mücbir nedenin 20 günden fazla sürmesi halinde ALICI isbu sözlesmeyi fesih ederek bedelin iadesini talep etmek hakkina sahiptir.

10. SÖZLESMENIN FESHI
10.1. MEDET, Siparis edilen ürünlerin stokta bulunmamasi, ALICI’nin ödeme yükümlülüklerini yerine getirmemesi ve ALICI’NIN Isbu sözlesmede belirtilen adresine teslimat yapilamamasi halinde sözlesmeyi tek tarafli ve tazminatsiz fesih etme hakkina sahiptir. Bu durumda MEDET, eger ALICI tarafindan ödeme yapilmissa ürün bedelini ALICI’ ya iade edecektir.

10.2. Sözlesmenin ALICI’NIN kusuru nedeni ile fesih edilmesi halinde teslimat masraflari ALICI’YA aittir.

10.3. ALICI, MEDET’in Is bu sözlesmeden kaynaklanan yükümlüklerini yerine getirmedigi takdirde bildirim yaparak 7 gün içerisinde üzerine düsen yükümlülüklerini yerine getirmesini talep edecektir. Bildirime ragmen MEDET’in yükümlülüklerini yerine getirememesi halinde ALICI Isbu sözlesmeyi fesih ederek ürün teslim edilmis ise ürünü iade ederek, iade faturasi kesmek sartiyla ödenen bedelin iadesini isteyebilir. MEDET’in kusuru nedeni ile fesih halinde ürün teslimat ve her türlü masraf ALICI’YA aittir.

11. DELIL SÖZLESMESI
11.1. TARAFLAR arasinda dogan/dogabilecek her türlü ihtilafta MEDET’in ticari defter, kayit ve belgeleri ile bilgisayar, faks kayitlarinin, mikrofilmlerinin, e-posta yazismalarinin H.M.K md. 193 geregince kesin delil hükmünde olacagini ALICI gayrikabil-i rücu kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

12. YETKILI MAHKEME
12.1. TARAFLAR, Is bu sözlesmeden kaynaklan uyusmazliklarda ISTANBUL ANADOLU MAHKEMELERI VE ICRA DAIRELERI’nin yetkili oldugunu kabul ederler. Isbu sözlesme ALICI’nin üyelik kaydi ile giris yapmis olmasi halinde, satisin gerçeklestigi tarihte ödeme yapmasindan önce taraflar arasinda elektronik ortamda düzenlenmis ve onaylanmis ve kabul edilmistir.
SATICI: MEDET ÖZEL SAGLIK HIZMETLERI REHABILITASYON SAN. ve TIC. LTD. STI.
ALICI: ........................................
Tarih: ........................................