Hakkımızda

Web sitemiz LED Aydınlatma ürünlerinde pratik ve basit çözümler sunan ürünlerin tanıtımı amacı ile oluşturulmuştur. Hakkımızda sayfası Led aydınlatma ürünleri için bilgilendirme sayfasıdır. Led aydınlatmalar bir çok alanda çözüm ortağı olmuştur. Enerji maliyetlerinin artması nedeniyle işletmelerin ve iç mimarların tercih nedenlerinin başında gelmektedir. Led aydınlatmalar, genellikle tasarruf amaçlı üretilmişlerdi. Ancak  gelişen teknoloji ile birlikte tasarım ve dizayn işin içine girince bambaşka bir boyuta geçilmiş oldu.Artık istenen aydınlatma biçim ve tasarımları, ayarlanabilir renk seçenekleri, ortamda ışık gerekliliklerine göre tercihler çözüm aşamasında ciddi rol oynamaya başlamıştır.

Aydınlatma sorunlarının başında en çok enerji gideri sorunu yaşayan endüstriyel üreticiler gelmektedir. Ciddi düzeyde enerji sarfiyatlarının yanı sıra sağlıklı aydınlatma sorunları ile de baş etmeye çalışmaktadırlar. Özellikle tekstil fabrikalarında ortaya çıkan yetersiz aydınlatma sorunlarının üstesinden gelmek için led aydınlatmalar tercih edilmeye başlanmıştır. Gerek aydınlatma yeterliliği gerekse enerji maliyetlerinin ciddi düzeyde azalması sanayi çevrelerinde yüz güldürmüştür.

Çeşitli kullanım alanları

Endüstriyel led aydınlatma çözümlerinde 24 saat faaliyet gösteren sanayi işletmelerinin ve fabrikaların iç- dış aydınlatmaları ile birlikte ciddi oranda tercih nedeni olmaktadır.

Diğer yandan hastanelerde gerek ortam aydınlatmaları gerekse acil durum yönlendirme armatürleri, elektrik kesimleri sırasında otomatik devreye girebilen çıkış ve koridor aydınlatmaları tercih edilmektedir. Sağlık kurumlarında hasta odaları ve müdahale odalarında sağlıklı gün ışığı ihtiyaçlarında da özellikle led aydınlatmalar kullanılmaktadır. Radyoloji Merkezleri ve Göz polikliniklerinde kullanılan Negatoskop ve göz muayene istasyonlarında led aydınlatma panelleri kullanılmaktadır.

Acil Durum Led Yönlendirme EQ40

Acil Durum Led Yönlendirme EQ40

Bunların yanı sıra led aydınlatmalar neredeyse hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaktadır. Alışveriş merkezlerinin iç ve dış aydınlatmaları, her türlü farklı mağazanın mesleki çeşitliliğine göre farklı aydınlatma çözümleri sunulmaktadır. Resmi kurumlarda da artık sıklıkla led aydınlatmalar tercih edilmektedir. Resmi kurumların iç ve dış, park ve bahçelerinin aydınlatılmasında da kullanılmaktadır.

Küçük ölçekli işletmelerin ürünlerini sergiledikleri vitrin ve iç mekan aydınlatmaları, tabela aydınlatmaları, gece kulüplerinde iç ve dış cephe aydınlatmalarında, otellerin dış cephe, havuz, kulüp ve koridor aydınlatmalarında da tercih edilmektedir.

Pratik ve modüler çözümler sunan ürünler teknolojinin sunduğu imkanlar ile birleştiğinde tasarım harikası ürünler ortaya çıkmaktadır.

Sonuç olarak led aydınlatmalar düşük maliyet ve uzun vadede tercih edilen aydınlatma birimleri olmuştur. Eski tip aydınlatma ürünleri led aydınlatmaların verimliliği karşısında tutunamamaktadır. Artık evlerde dahi tasarruflu led ampuller kullanılmaktadır.

Uygulamalar